Chcete aby Vaše vizitky, pozvánky, oznámenia a rôzne karty vyzerali luxusnejšie? Radi by ste dostali na farebné a priehľadné tlačové média žiarivé farby, prípadne čistú bielu? Potrebujete rozšíriť ponuku reklamného textilu a reklamných predmetov o materiály v čiernej alebo tmavých farbách? Alebo sa venujete kreatívnej tvorbe a chcete svoje možnosti posunúť ďalej?

Riešením sú tlačiarne OKI s bielym tonerom!

OKI tlačiarne s bielym tonerom principiálne delíme na dve skupiny podľa poradia jednotlivých tonerov v tele tlačiarne t.j. podľa poradia v akom sa jednotlivé tonery postupne nanášajú na tlačové médium pri samotnej tlači.
Prvou skupinou sú tlačiarne kde je biely toner umiestnený na prvej pozícii, takže sa ním buď iba vytlačí potrebná čistá biela grafika alebo sa ním pod celou plochou požadovanej plnofarebnej grafiky (zdola) vytvorí krycia bielo-tonerová vrstva ktorá zaistí, aby farby na ňu vytlačenej plnofarebnej grafiky boli na tmavom podklade potláčaného materiálu jasné a prirodzené.
Druhá skupina tlačiarní s bielym tonerom na poslednej pozícii rovnako umožňuje tlač čistej bielej grafiky, zároveň však dokáže na transferovom médiu bielym tonerom prekryť krycou bielo-tonerovou vrstvou (zhora) zrkadlovo vytlačenú plnofarebnú grafiku. Táto biela vrstva sa potom pri následnej aplikácii (transferovou technológiou) na tmavý potláčaný materiál dostane medzi potláčaný materiál a grafiku a opäť zaistí, aby výsledné farby na tmavom podklade boli jasné a prirodzené.

Pri výbere tlačiarne je teda nevyhnutné ujasniť si, na čo chcete tlačiareň prioritne používať – principiálne sa totiž každá z tlačiarní dá použiť na priamu tlač a/alebo transferovú potlač alebo naopak, nie však s rovnakým kvalitatívnym výsledkom.

Výslednú kvalitu transferovej potlače garantujeme dodávkami osvedčených transferových médií výrobcu FOREVER, pre rozšírenie možností tlačiarní určených na transfer zároveň odporúčame dokúpenie softvéru FOREVER TransferRIP a samozrejme aj Vášmu účelu (textil, ploché predmety, hrnčeky, čapice…) prispôsobenému termolisu.
Výslednú kvalitu farieb pri priamej tlači vieme lepšie riadiť a vylepšiť pomocou voliteľného softvérového RIPu od spoločnosti EFI.

Priama tlač bielym tonerom
Ak je Vašou prioritou priama tlač a chcete tlačiť na biele, farebné, čierne či už matné alebo lesklé papiere a obálky, biele, farebné, čierne a priehľadné fólie, prípadne pauzovací a vodeodolný papier, máme pre Vás päťfarebnú tlačiareň OKI Pro9542dn s bielym tonerom na prvej pozícii.

Priama tlač s parciálnym leskom alebo nepriama tlač bielym tonerom
Ak chcete Vašim plnofarebným výtlačkom dodať efekt parciálneho lesku, riešením je päťfarebná tlačiareň OKI Pro9541dn, pomocou ktorej leskom hravo zvýraznite určité časti výtlačkov na širokom spektre bielych médií a dosiahnete tak ich luxusnejší vzhľad.
Navyše dokúpením voliteľného bieleho SpotColorKitu a jeho výmenou za priehľadný SpotColorKit na poslednej pozícii v tlačiarni, môžete rozšíriť využitie tlačiarne OKI Pro9541dn nie len o priamu tlač bielym tonerom na široké spektrum farebných, čiernych a priehľadných médií, ale zároveň touto výmenou získate plnohodnotnú tlačiareň pre transferovú potlač bieleho, farebného a čierneho textilu a rovnako tak predmetov zo širokej škály materiálov takmer bez obmedzenia: textílie z bavlny, polyesteru, polypropylénu, zmesi materiálov, kože, džínsoviny, juty, hodvábu, plste, ďalej výrobky z papiera, kartónu, lepenky, keramiky, skla, kovu, plastu, dreva, chromoluxu a mnohých ďalších. Pre použitie tlačiarne na tento účel je navyše vhodné zakúpiť aj softvér FOREVER TransferRIP 5C.

Transferová potlač
Ak je Vašou prioritou transferová potlač širokej škály materiálov ako sú napríklad textílie z bavlny, polyesteru, polypropylénu, zmesi materiálov, kože, džínsoviny, juty, hodvábu, plste, prípadne výrobkov z papiera, kartónu, lepenky, keramiky, skla, kovu, plastu, dreva, chromoluxu a mnohých ďalších, potom riešením pre Vás je päťfarebná tlačiareň OKI Pro9541WT, pomocou ktorej vo výsledku dosiahnete plnohodnotnú plnofarebnú potlač so skutočnou čiernou a skutočnými odtieňmi sivej. Tlačiareň Vám v oblasti potlače textilu ponúka aj možnosť výroby sít pre sieťotlač s vylúčením chemických procesov, či výrobu plnofarebných transferov na textil kombináciou digitálnej laserovej a analógovej sieťotlačovej techniky. Tlačiareň OKI Pro9541WT viete navyše použiť aj pre priamu štvorfarebnú CMYK tlač na biele a svetlé médiá, prípadne na tlač čistým bielym tonerom na farebné a čierne médiá.
Požadovaný výsledok transferovej potlače širokej palety materiálov a predmetov dosiahnete aj pomocou štvorfarebnej CMYW tlačiarne OKI Pro8432WT, v ktorej je oproti štandardným CMYK tlačiarňam čierny toner na poslednej pozícii nahradený tonerom bielym čo má za následok, že prípadná čierna farba a rovnako tak odtiene sivej sú tvorené skladaním azúrového, purpurového a žltého (CMY) tonera. Voliteľný čierny toner/valec ku tlačiarni OKI Pro8432WT navyše umožňuje vytlačiť aj skutočnú čiernu a skutočné odtiene sivej – do tlačiarne sa inštaluje jednoduchou výmenou za štandardný biely toner/valec.

Odpovede na najčastejšie otázky nájdete tu a v prípade akýchkoľvek ďalších otázok alebo záujmu o tieto riešenia nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom na adrese oki@ikaro.sk.