FOREVER TransferRIP – softvér pre tlačiarne OKI s bielym tonerom

4.mája 2020

FOREVER TransferRIP (pozri video) určený pre tlačiarne s bielym tonerom na nepriamu tlač ponúka množstvo nástrojov na správu farieb a optimalizáciu grafiky v rámci prípravy na proces termotransferu a podstatne tak rozširuje možnosti týchto tlačiarní.

FOREVER TransferRIP v kombinácii s transferovými médiami FOREVER a digitálnymi LED tlačiarňami OKI Pro7411WT, Pro8432WT, Pro9541WT a Pro9541dn s bielym tonerom otvára pri plnofarebnej potlači bieleho a farebného reklamného textilu rôznych materiálov a reklamných predmetov neuveriteľné možnosti – umožňuje užívateľom aj pri malej a kusovej produkcii dosiahnuť efektivitu a výsledky, kedy je výsledná potlač textílie na dotyk jemnejšia ako pri sieťotlači.

Čo sú teda najpodstatnejšie benefity tohto RIPu?

Color Management pre profesionálne požiadavky. Nástrojmi ako selektívna korekcia farieb, manuálnymi úpravami grafiky ako jas, kontrast, sýtosť a taktiež so špeciálne pre transferové média FOREVER vytvorenými farebnými profilmi získate optimálnu reprodukciu farieb grafiky.
Ovládanie pokrytia bielym tonerom. Toto ovládanie umožňuje zadať presné množstvo bieleho tonera podľa potreby a tým šetriť jeho spotrebu (až do 25%).
Rasterizácia grafiky. Je jednou z najdôležitejších funkcií softvéru a nielenže vytvára jedinečný vzhľad grafiky, ale taktiež zlepšuje jej prateľnosť a trvácnosť, šetrí toner (až do 35%) a poskytuje na dotyk jemnejší pocit z potlačeného textilu.

Ohromné zlepšenie prateľnosti. Rastrovanú grafiku možno prať lepšie ako grafiku s plnými plochami, pretože jej mechanické opotrebenie je podstatne menšie. Vynikajúce výsledky boli dosiahnuté najmä s polyesterovými tkaninami, ktoré boli prané viac ako 40-krát pri teplote 40°C bez straty kvality potlače.
Kalkulácia nákladov na tlač. Po zadaní životnosti a cien spotrebného materiálu (tonery, optické valce, transferové média ap.) softvér vypočíta náklady pre každú tlačovú úlohu.

FOREVER TransferRIP je dodávaný v prevedení s USB hardvérovým kľúčom, čo na jednej strane dovoľuje jeho inštaláciu na viacerých počítačoch, zároveň však umožňuje jeho korektnú prevádzku vždy iba na jednom z nich.
FOREVER TransferRIP je k dispozícii vo verzii 4C pre štvorfarebné tlačiarne (ES/Pro7411WT, Pro8432WT, ES/Pro9420WT) a vo verzii 5C pre päťfarebnú tlačiareň (Pro9541WT, ES/Pro9541dn).

V prípade potreby akýchkoľvek ďalších informácií ohľadom softvéru FOREVER TransferRIP nás kontaktujte telefonicky, prípadne e-mailom na adrese oki@ikaro.sk.