BIELY TONER – revolúcia v oblasti digitálnej tlače

22.júla 2019

Do zaužívanej digitálnej tlače CMYK tonermi priniesla v roku 2013 spoločnosť OKI prevratnú technologickú novinku – rozšírila možnosti tlače o tlač bielym tonerom, čím ponúkla firmám a grafickým štúdiám úplne nové kreatívne možnosti v cenovej úrovni základných grafických CMYK zariadení.

Aktuálne dostupné ucelené portfólio tlačiarní OKI s bielym tonerom ponúka dve základné možnosti aplikácie – nepriamu a priamu tlač. S výnimkou priamej tlače čistej bielej (napr. biele písmená vytlačené na čierny papier) sa vo všetkých ostatných prípadoch biely toner využíva na vytvorenie bielej vrstvy/podkladu medzi potláčaným materiálom a samotnou farebnou (CMYK) grafikou, ktorá tým vo výsledku získa na potláčanom materiáli potrebný kontrast, jas a žiarivosť, čo by bez použitia bieleho tonera nebolo inak dosiahnuteľné – aplikovanú bielu tonerovú vrstvu/podklad pod vytlačenou grafikou ľudské oko v konečnom dôsledku nijak samostatne nevníma t.j. výsledná grafika pôsobí úplne prirodzene.

Nepriama tlač (termotransfer) sa používa na potlač textilu a rôznych špecifických materiálov (keramika, drevo, kov, plast, teplo citlivé materiály ap.) za pomoci transferového média/fólie, na ktoré sa v prvom kroku vytlačí grafický motív, ktorý je v druhom kroku prenesený (pomocou tepelného lisu) na potláčaný materiál.

Metódu priamej tlače zasa vieme využiť pri tlači čistej bielej, prípadne farebnej CMYK grafiky na farebné a tmavé papiere, samolepky, obálky, priehľadné a farebné fólie ap.

Digitálna tlač s bielym tonerom len u OKI

Rodinu OKI tlačiarní s bielym tonerom primárne určených na nepriamu tlač aktuálne reprezentujú modely – štvorfarebné Pro7411WT pre formát A4 a Pro8432WT pre formát A3 a nová päťfarebná Pro9541WT pre formát SRA3. Modelmi primárne určenými na priamu tlač sú päťfarebné Pro9541dn a Pro9542dn formátu SRA3.

Rozšírte s OKI kreativitu za hranice CMYK

S technológiou bieleho tonera od OKI môžete odteraz sami tlačiť v živých prirodzených farbách ako aj bielej, a efektívne realizovať či už nízkonákladovú potlač reklamných a propagačných predmetov, zákazkových kancelárskych potrieb, priehľadných materiálov pre okennú grafiku, alebo širokej škály textilu. Práve oblasť reklamnej potlače textilu v súčasnosti dominuje použitiu OKI tlačiarní na našom trhu, pričom pre dosiahnutie najvyššej kvality výslednej grafiky je pre Vás spolu s FOREVER transferovými médiami dostupný aj špičkový softvér FOREVER TransferRIP. A to všetko pri nízkych investičných/prevádzkových nákladoch, na aké ste pri podobnej náročnosti tlače doteraz neboli zvyknutí.

Tlač vo firme sa s OKI stáva ešte chytrejšou – v akejkoľvek farbe vrátane bielej

„Pri nízkonákladovej tlači bielou sa doposiaľ využívajú najmä atramentové technológie alebo sieťotlač,“ hovorí Ing. Miroslav Tyburec, obchodný riaditeľ OKI Systems. „Sú však obvykle nákladné, náročné na údržbu a produkčný čas je zbytočne dlhý. Oproti tomu, nové tlačiarne OKI s bielym tonerom sú všestranné, jednoducho sa používajú a nie je potrebné čakať, kým výstupy zaschnú. Navyše, získame ich rýchlo a s nízkymi nákladmi. Firmy tak môžu tlačiť farebné materiály i s bielou jednoducho priamo v kancelárii.“

Video prezentujúce možnosti použitia viacerých transferových médií ako aj princíp samotného termotransferu: prehrať video

V prípade potreby akýchkoľvek ďalších informácií ohľadom tlačiarní s bielym tonerom nás kontaktujte telefonicky, prípadne e-mailom na adrese oki@ikaro.sk.