RISO KAGAKU CORPORATION (RISO) je spoločnosť zameraná na vývoj, ktorá poskytuje jedinečné produkty a služby v oblasti papierovej komunikácie.
Spoločnosť RISO, ktorá bola založená v roku 1946 ako spoločnosť na výrobu mimeografov, začala s vývojom a výrobou atramentu. RISO, vedené svojou vývojovou politikou „Vytvárania zásadne jedinečných produktov“, pracovalo na vývoji nových produktov a transformovalo obsah svojho podnikania z výroby kancelárskych potrieb na výrobcu tlačiarní. V súčasnosti sa digitálne duplikátory RISOGRAPH a vysokorýchlostné farebné tlačiarne ComColor používajú vo viac ako 190 krajinách po celom svete.

Sme hrdí na to, že môžeme patriť k vyše 150 zástupcom spoločnosti RISO po celom svete. V niektorých krajinách prešlo slovo RISO do jazyka ako synonymum pre rozmnožovanie dokumentov. Myslíme si, že práve tento prístup pomáha vysvetliť našim zákazníkom, že „Risograph“ nie je iba obyčajné kopírovanie či tlač.
Pre zachovanie vysokých výkonov našich rozmnožovacích prístrojov naša práca nekonči pri dodávke samotného stroja. Dodávame kompletný systém vrátane spotrebného materiálu, atramentu, farieb a mastrov. Takto vám dokážeme zaručiť rýchlosť a kvalitu tlače, ktorá predstihuje bežné kopírovacie stroje či tlačiarne.

Zostať v popredí technológie znamená, že spoločnosť RISO neustále inovuje. Jeho najnovšia séria plnofarebných atramentových tlačových strojov – ComColor vyžíva vysoko efektívnu a kvalitnú technológiu FORCEJETTM , ktorá sa osvedčila v predchodcovi – HC 5500. Plnofarebná atramentová tlač, najnižšie prevádzkové náklady na jednu stránku – revolúcia na trhu s rozmnožovacími prístrojmi.
Rýchlosť (najrýchlejšia atramentová tlačiareň na trhu – 150 strán za minútu)
Inovatívnosť (využívanie najmodernejších technológií)
Spoľahlivosť (dlhá životnosť a dlhý časový interval medzi servisnými zásahmi)
Ohľaduplnosť (k Vašej peňaženke – nízke prevádzkové náklady, ako aj k životnému prostrediu – nízka hlučnosť, šetrnosť, ekologické materiály)