Japonská spoločnosť RISO bola založená v roku 1946. Kým v samom počiatku svojej existencie poskytovala tlačové služby, po vlastnom vynáleze jedinečnej tlačovej emulzie RISO INK sa postupne preorientovala na výrobcu technologicky jedinečných zariadení na rozmnožovanie a tlač dokumentov.

Jedinečná technológia tlače pomocou tlačovej matrice a špeciálnej farby RISO INK sa stala základom pre úspešnú sériu duplikačných zariadení RISOGRAPH. Tento neobvyklý koncept tlače si postupom času našiel široké portfólio svojich priaznivcov, ktorí tento spôsob tlače povýšili až na druh umenia označované ako RISO ART.

S rozvojom digitalizácie tlače sa spoločnosti RISO podarilo vyvinúť vlastnú technológiu atramentovej tlače FORCE JET, ktorá sa stala základom pre radu vysokovýkonných atramentových tlačiarní ComColor. Výnimočná rýchlosť plnofarebnej tlače až 160 A4/min, inovatívna technológia, robustná konštrukcia a z toho vyplývajúca vysoká spoľahlivosť, vysoký dôraz na ekológiu (extrémne nízka spotreba elektrickej energie, pigmentové atramenty na báze sójového oleja) – to všetko v dokonalej harmónii s japonským významom slova RISO, ktoré prekladáme ako „ideálny“.