Rozšírenie z CMYW na CMYK pre tlačiareň OKI Pro8432WT

14.mája 2020

Perspektívnym aj existujúcim užívateľom tlačiarní s bielym tonerom OKI Pro8432WT aktuálne pribudla možnosť alternatívne voliť medzi tlačou v systémoch CMYW alebo CMYK. Stačí, keď si vlastník tlačiarne dokúpi čierny toner s valcom a následne nainštaluje potrebné ovládače.

Black_White_Switchable_Banner_SK

Praktické využitie tejto „druhej“ tlačiarne je predovšetkým pri čiernobielej a farebnej tlači na média určené na transferovú potlač bieleho a svetlofarebného textilu a predmetov, kedy pri štandardnom vybavení tlačiarne bielym tonerom sa tento aj tak vypína. Výstupy tak budú mať skutočné a verné odtiene sivej a rovnako tak čierna farba už nebude skladaná z farebných CMY zložiek, čím sa zároveň znížia náklady na tlač. Na druhej strane však farebné výstupy na papierové média (priama tlač) nebudú dosahovať obvyklú kvalitu CMYK grafických tlačiarní.

Ak chcete aktualizovať tlačiareň Pro8432WT, aby podporovala tlač na transferové média čiernym tonerom, postupujte nasledovne:
1. Objednajte si čierny toner (max. 8.500 strán A4) a čierny valec (max. 9.000 strán A4) pre tlačiareň Pro8432WT
2. Stiahnite si ICC farebné profily a prispôsobené profily médií (prevziať teraz)
3. Fyzicky zameňte biely valec s tonerom za čierny.
4. Nastavte vlastnosti tlačiarne v ovládači pre tlač čiernym tonerom.

Tlač na transferové média CMYWom alebo CMYKom – je to na Vás: krátke video

V prípade akýchkoľvek otázok alebo záujmu o toto riešenie nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom na adrese oki@ikaro.sk.