Finančná
kalkulačka

IKARO sponzoruje bedmintonový extraligový tím PBA IKARO Prešov


Prešov, 1.10.2013
Bedminton je jedným zo športov, ktorý dlhodobo patrí do výkladnej skrine prešovského športu. Jeho významnejšia klubová história sa začala písať v roku 1991, keď vznikol Badminton Club (BC) Prešov ako pokračovateľ oddielu TJ Stavbár, v ktorom sa bedminton  hrával už v 70-tych rokoch. 


V nasledujúcich rokoch svojej činnosti dosiahol BC Prešov množstvo významných úspechov – stal sa deväťnásobným majstrom Slovenska v najvyššej ligovej súťaži družstiev, zozbieral množstvo titulov majstra Slovenska, získal prvenstvo v Dunajskom pohári.

V roku 2008 vznikol v Prešove nový bedmintonový klub Prešovská Bedmintonová Akadémia (PBA), ktorý sa od svojho počiatku koncepčne zameriava na prácu so žiakmi a dorastencami, čím si buduje základy svojho budúceho družstva dorastencov a dospelých. Za štyri sezóny svojho fungovania pozbierali zverenci klubu celkovo neuveriteľných 27 medailí z Majstrovstiev Slovenska, pričom si navyše v ostatnej sezóne vybojovali právo účasti v Extralige.

Po predchádzajúcej trojročnej spolupráci s mužským extraligovým volejbalom reprezentovaným už etablovaným tímom VK Mirad Prešov sa naša spoločnosť IKARO s.r.o. rozhliadala po možnosti prispieť svojou troškou do mlyna tímu na porovnateľnej športovej úrovni, ideálne však už od začiatkov jeho rastúcich súťažných ambícií – koncepčne a dynamicky napredujúci bedmintonový tím PBA Prešov v pozícii aktuálneho extraligového nováčika sa nám už na prvý pohľad javil ako ideálna možnosť pre vzájomnú spoluprácu, výsledkom ktorej je extraligový tím PBA IKARO Prešov pre sezónu 2013/2014.
V úvodnej extraligovej sezóne sa nechystáme poľovať na najvyššie extraligové priečky  – okrem udomácnenia sa v extralige je naším cieľom nielen propagácia skvelého olympijského športu, akým bedminton bezpochyby je, ale aj snaha byť príkladom a motiváciou pre talentované deti a mládež z celého prešovského regiónu pri napĺňaní ich najvyšších športových ambícií v protiklade k dnes tak rozšírenému, konzumnému spôsobu života.

Akutálny rozpis zápasov, výsledky a tabuľku extraligy nájdete tu.

 

SÚKROMIE

NAKUPOVANIE

O FIRME

O NÁS

SOCIÁLNE SIETE

  • FACEBOOK IKARO
  • TWITTER IKARO
  • YOUTUBE IKARO